Kaburga Kemiği Aldırmak Riskleri ve Sonrası
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kaburga Kemiği Aldırmak Riskleri ve Sonrası

Kaburga Kemiği Aldırmak; yıllardır halk arasında bir efsane haline gelmiş olan söylentiler nedeniyle tam olarak anlaşılamamış ya da yanlış anlaşılmış bir girişimdir. En yaygın söylentiler ise birçok ünlünün bu ameliyatı olduğu ve bu sayede ince bir görünüme kavuşmuş olduğudur. Bu söylentiler doğru değildir. Ayrıca bu ameliyat, öyle sık başvurulan bir ameliyat türü değildir. Sadece çok çok uygun durumdaki vakalara uygulanabilir. Bütün plastik cerrahları bu ameliyatın nasıl yapıldığını bilir, ancak hayatı boyunca uygun bir hasta gelmediği için bu ameliyatı hiç yapmamış pek çok plastik cerrahı vardır.


Kaburga Kemiği Aldırma Operasyonu


Bu ameliyat temel olarak bir vücut kontur düzeltme işlemidir. Vücudunda belli bir incelme isteyen hasta eğer beli geniş ve kısa görünümlüyse bu ameliyat için değerlendirilebilir. Şu hususu unutmamak gerekir: bu ameliyat sonucunda gerçek anlamda bel çevresi incelmez, sadece kaburgalar alınarak göğüs yüksekliği azaltılacağı için bel yüksekliği artar ve bel ince görünür. Yani ameliyat öncesinde ve sonrasında bel çevresi ölçümlerinde fazla bir değişiklik olmayacaktır. Unutulmamalıdır ki alınanlar alttaki son kaburgalar bile olsa, bu kaburgalar anatomik olarak bel bölgesine değil, göğüs bölgesine aittir.

Operasyon genel anestezi ile, karın germe ameliyatı işlemi sırasında yapılır. Karın germe operasyonunda karın derisi, iç çamaşır bölgesinin içinde kalacak şekilde açılan bir kesikten girilerek kaburgalara dek kaldırılır. Bu aşamaya gelindiğinde en alttaki kaburgalar olan on birinci ve on ikinci kaburgalar alınır. Bu ameliyat sanıldığından daha kolaydır. Bilindiği üzere kaburgaların büyük çoğunluğu ön tarafta birleşip göğüs kemiğine yapışırlar. On birinci ve on ikinci kaburgalar ise genellikle ön tarafa uzanmaz ve kısa kaldıklarından diğer kaburgalarla birleşmezler. Bu nedenle bunlara yüzen ya da serbest kaburgalar denir. Bu kaburgaların alındığında göğüs bölgesi yüksekliğinin az görünmesine, dolayısı ile belin de uzun ve ince görünmesine yol açar. Kaburgaların hiçbir zaman tamamı çıkarılmaz, çünkü tam olarak çıkarılmalarına gerek zaten yoktur; belin tam yan tarafını oluşturan kısımların biraz gerisine dek alınmaları belin ince görünmesi için yeterlidir. Bu kaburgaların arka kısımları böbrekleri arkadan gelen darbelere karşı koruduğundan bu kısımların alınması hem zor hem gereksiz hem de böbrekleri korumasız bırakacağı için zararlıdır.


Kaburga Kemiği Aldırmanın Riskleri Nelerdir?


Bu ameliyata uygun hastalar çok dikkatli seçilmelidir, aksi takdirde ameliyat sonrası hastanın vücut görünümü estetik olmayan bir hal alabilir. Kaburga Kemiği Aldırmak kişide herhangi bir rahatsızlığa yol açmaz. Sanılanın aksine solunum zorluklarına da neden olmaz çünkü alınan kaburgalar akciğerler seviyesinin oldukça altında kalır. Akciğerler ve göğüs boşluğu dokuzuncu ve onuncu kaburga seviyesinde son bulduğu için bu ameliyat nedeniyle göğüs boşluğu ya da akciğerler ile ilgili herhangi bir komplikasyon olması mümkün değildir.

Kaburga Kemiği Aldırmak Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kaburga Eğriliği Tanı ve Tedavi

Kaburga Eğriliği Tanı ve Tedavi

Kaburga Kırığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kaburga Kırığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Sol Kaburga Altında Ağrı Belirtileri ve Tedavisi

Sol Kaburga Altında Ağrı Belirtileri ve Tedavisi

Kaburga Kırığı İyileşme Süresi

Kaburga Kırığı İyileşme Süresi

Kaburga Batması Belirtileri ve Tedavisi

Kaburga Batması Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kaburga Ağrısı Nasıl Geçer?

Kaburga Ağrısı Nasıl Geçer?

Güncel

Kaburga Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Kaburga Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6